IMG_5186

Nasza Biblioteka od ponad roku ma podpisaną umowę z OCCiN z Torunia na prowadzenie punktu bibliotecznego tamtejszego Ośrodka. Polega to na tym, iż raz na kwartał są wypożyczane z OCCiN książki w ilości 20-40 pozycji, a następnie są udostępniane naszym Czytelnikom przez okres trzech miesięcy. Potem następuje wymiana książek. Tematyka ich  jest różnorodna, a ponadto Czytelnicy mogą sugerować interesujące ich problemy i zamawiać konkretne tytuły bądź problematykę (np. jakiejś choroby: Alzheimera, Aspergera, zespołu Downa, etc.). Obecnie przywieziony transport 39 pozycji zawiera książki pisane dużą czcionką (dla osób starszych i z dysfunkcją wzroku), bardzo ciekawe książki o aktywizacji seniorów, książki sensoryczne dla dzieci oraz powieści dla młodzieży obejmujące problematykę dojrzewania.
Zapraszam serdecznie do Biblioteki w Grucie, która tymczasowo znajduje się w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Grucie (na czas remontu), gdzie można się zapoznać i wypożyczyć do domu te naprawdę interesujące książki. Zapraszamy serdecznie!

IMG_5187