IMG_5185W Bibliotece w Grucie działają dwa kluby dyskusyjne: Książkowe Moliki – to działający od września 2018r. klub dziecięcy liczący 16 członków! oraz Klub dla dorosłych, który zawiązał swoją działalność niedawno, bo w grudniu 2018. Jeszcze nie ma nazwy, ale to tylko kwestia czasu 🙂
Klub dla dorosłych skupia na razie pięciu członków, ale liczmy na kolejne osoby, które dołączą do naszego ekskluzywnego grona miłośników książki. Działanie klubu jest bardzo proste – spotykamy się raz w miesiącu i omawiamy książkę, której egzemplarz każdy z członków dostał do przeczytania. Atrakcją jest to, iż są to książki, których nie mamy w naszych księgozbiorach, a które otrzymujemy na zamówienie od Moderatora wojewódzkiego – Książnicy Kopernikańskiej Torunia. Dodatkowym bonusem jest jeszcze to, iż za działalność DKK możemy liczyć na spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, za które nie ponosimy kosztów.
Dyskusyjne Kluby Książki są adresowane do osób, które nie tylko lubią czytać, ale chcą też rozmawiać o książkach, dzielić się wrażeniami z lektury czy zaznajamiać się z nowościami. Klubowiczem może zostać każdy bez względu na wiek, zawód czy poglądy. Inicjatywie tej przyświeca idea, że nie trzeba być krytykiem literackim, żeby dyskutować o literaturze.
Pierwsze książki “wypożyczone” od Moderatora Wojewódzkiego do omówienia to :
1. Cygler H. – Grecka mozaika
2. Ferrante E. – Genialna przyjaciółka
3. Kowalewska H. – Zanim odfrunę
4. Mulczyńska A. -Przyjaciółki ze Staromiejskiej i Powrót na Staromiejską (dwa tomy)

A zatem czekamy na kolejnych Klubowiczów, którzy lubią czytać i o tym rozmawiać! Każdy ma głos!