IMG_5291 Nasza Biblioteka od pewnego czasu współpracuje z ODN w Grudziądzu, czego efektem była już trzecia z rzędu prelekcja Bibliotekarki Anny Fabrykiewicz podczas konferencji dla bibliotekarzy i polonistów.
Ostatnia konferencja miała tytuł “Biblioteka oknem na świat”, a odbyła się 20.03.2019r. Temat mojej prelekcji brzmiał ” Rola biblioteki publicznej i szkolnej w wyposażeniu czytelnika w lektury”.
Kilkadziesiąt osób uczestniczących w konferencji poznało zasady zakupu lektur zgodne z Priorytetami I i III Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jakie są inne źródła finansowań dla Bibliotek, jak wygląda i jak może wyglądać współpraca pomiędzy bibliotekami szkolnymi i publicznymi.
Współpraca na pewno będzie kontynuowana i zapewne niedługo odbędzie się kolejne spotkanie, na które już teraz serdecznie zapraszam zainteresowanych 🙂Resized_20190320_172942_386
                                                                                    Fot. 1 i 2   K. Rafalska