DSC_0013Tematem spotkania biblioterapeutycznego w gruckim Klubie Seniora zorganizowanym przez GCK była “nadzieja”. Klubowicze zastanawiali się jak często używamy zwrotu “mam nadzieję” i co ono właściwie znaczy. W jaki sposób można swojej nadziei pomóc, tak samo ja można pomóc szczęściu. Był motyw cegły – z której można zbudować mur i odgrodzić się od ludzi i świata, ale też można zbudować most i być z ludźmi, bo w końcu człowiek to istota społeczna i potrzebuje drugiego człowieka.
Były zabawy ruchowe – prawo dżungli i świetnie przyjęty masażyk na ocieplenie kontaktów. Jak zawsze zajęcia wzbogacone były o zabawy pobudzające koncentrację, jak chociażby ruch metodą Denninsonów. Było też oczywiście literacko – wiersz Micheala Quaesta “Mamy…” oraz opowiadanie “Oczyszczenie” z tomiku Krzysztofa Chrząstka. Na koniec uczestnicy dowiedzieli się, że każdego dnia dostają ogromny dar na swoje konto-1440…. minut bezcennego życia i tylko od nich zależy jak to wykorzystają.
Zajęcia w Klubie Seniora w gruckim GCK, organizowane przez Bibliotekarkę Annę Fabrykiewicz, to już wielomiesięczna tradycja. Jak można wnioskować po uśmiechach i miłych słowach od Seniorów, zajęcia się podobają i zapewne nic nie stanie na przeszkodzie by były nadal kontynuowane.
DSC_0036 DSC_0035 DSC_0034 DSC_0030