W filii bibliotecznej w Nicwałdzie – GBP im. Wiktora Kulerskiego w Grucie 29 marca odbyło się półtora godzinne spotkanie w ramach Tygodnia z Internetem. Tym razem zrealizowaliśmy scenariusz zajęć: „e-Pasjonaci”. W czasie zajęć poświęconych prawidłowemu korzystaniu z narzędzia pracy jakim jest Internet, rozwiązywaliśmy quiz z pytaniami o codzienne wykonywane czynności. Pytania dotyczyły majsterkowania, gotowania, szycia. W trakcie spotkania wspólnie obejrzeliśmy blog czytelnika korzystającego z księgozbioru biblioteki w Nicwałdzie poświęcony wypiekom ciast i tortów.

Uczestnicy zajęć jednogłośnie stwierdzili, że blogi tematyczne są doskonałym miejscem do dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem. Blogi często są inspiracją dla innych.

Tekst MM/CC

Foto. MM