W sobotę 1 kwietnia w Filii Bibliotecznej w Okoninie – GBP Gruta zorganizowany został kolejny (już siódmy rok z rzędu!) Tydzień z Internetem. W spotkaniu uczestniczyło 11 osób, które z wypiekami na twarzy wzięło udział w quizie. Podzieleni na 3 grupy ostro ze sobą rywalizowali. W ramach realizowanych zadań w sobotę w bibliotece wykonano piękne pojemniki na długopisy. Młodzi czytelnicy tworząc swe dzieła korzystali ze szklanych słoiczków, patyczków do lodów, rafii i krepy – młodzi twórcy zaskakiwali bibliotekarkę swą pomysłowością. Efekty były niesamowite :).

W sobotę w bibliotece gościły również dwie panie – pasjonatki. Obie panie, opowiedziały o swoich umiejętnościach i wykonywanych dziełach. Pani Katarzyna – która słynie z robienia przepięknych tortów – opowiadała jak poszukuje wzorów w internecie na kolejne pomysłowe wypieki, których fotografie prezentuje na portalach społecznościowych. Drugą osobą była bibliotekarka Anna Fabrykiewicz, która jest też krawcową. Pani Anna przyniosła do biblioteki maszynę do szycia. Każdy mógł usiąść do maszyny i spróbować swych sił przy zszywaniu tkanin, obrzucaniu szwów, czy wybieraniu ściegów ozdobnych. Zajęcia przy maszynie wzbudziły ogromne zainteresowanie, każdy młody krawiec zabrał do domu swoje kawałki pozszywanych i ozdobionych tkanin.

Na końcu wszyscy usiedli do poczęstunku – domowego soku wiśniowego i pysznych ciasteczek. Tegoroczne zajęcia były wspaniałe, temat wiodący – majsterkowanie, szycie i gotowanie zachwycił nas bardzo i przypadł do gustu. Wszyscy wyszli zadowoleni i uśmiechnięci. “Takich zajęć chcemy więcej” – mówili. To chyba najlepsza pochwała 🙂

#TZI2017

Tekst AF/CC Foto. AF