“Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,

albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.”

J.  Lelewel
8 maja – Dzień Bibliotekarza

8-15 maja – Tydzień Bibliotek
W Grucie, dziś, dzięki pomocy Wójt Haliny Kowalkowskiej, pani Ewy Schmidt, strażaków z OSP z Gruty oraz ludziom dobrej woli – bibliotekarki świętowały wspólnie z koleżankami z Grudziądzkiej Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego. Miło nam było gościć na plaży nad Jeziorem Dużym, 130 czytelników.
Biblioteka Miejska już po raz szósty zorganizowała rajd rowerowy z okazji święta Bibliotekarza, a po raz drugi jako miejsce na odpoczynek wybrała Grutę.

Przebieg rajdu uzależniony był od pogody, dlatego zamiast przygotowanych przez organizatorów dzisiejszego spotkania konkursów, pani sołtys Ewa Schmidt, panowie strażacy: dh. Marian Piechowski, dh. Makowski, dh. Piotr Tracki oraz komandor Tomasz Kędzior dokonali losowania osób którym wręczono przygotowane nagrody. Los nagrodził jednego z najmłodszych uczestników rajdu. /nagrody ufundowali: przewodniki z informacjami o Gminie Gruta – Wójt Gminy, Halina Kowalkowska, zaproszenia do kawiarni Czerwony Rower Cafe – właściciele kawiarni.

Dziękujemy pani Ewie za piękne kwiaty.

Celestyna Cichocka, Anna Fabrykiewicz, Izabela Ostrowska, Mariola Miąsko.

tekst CC, fot CC i AF