Anna Fabrykiewicz prowadząca Filię Biblioteczną GBP w Okoninie, gościła w progach biblioteki przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Plemięta. Grupa fantastycznych młodych czytelników spotykała się z bibliotekarką raz w miesiącu w szkole w Plemiętach na zajęciach – bajkoterapii. Wspólnie z nauczycielką Katarzyną Giemzą dzieci przekonały się, że biblioteka to super miejsce, w którym można się pobawić, dowiedzieć czegoś nowego. Pani Anna, zaprosiła dzieci na lekcję biblioteczną pod chmurką. Dzieci wspólnie z dorosłymi bawiły się na placu zabaw. Najmłodsi czytelnicy przekonali się, że na placu zabaw można również czytać książki – wysłuchali bajki „Smerfy i nawiedzony zamek”, przeczytanej  przecz bibliotekarkę. Przedszkolaki narysowały kredą na placu zabaw w Okoninie piękne ilustracje do wysłuchanej bajki.

Dzieci „zaraziły” rodziców, pasją czytania książek – po zabawach, dorośli i młodzi czytelnicy wypożyczyli książki z biblioteki.

[fvplayer src=”http://biblioteka.gruta.pl/wp-content/uploads/2017/06/Lekcja-biblioteczna-^bPOD-Cm-1.mp4″ width=”640″ height=”360″]

Do zobaczenia w bibliotece w wakacje!

tekst. CC na podstawie sprawozdania Anny Fabrykiewicz / film AF