Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupimy: trzy laptopy, trzy komputery, 5 UPSów, 5 czytników książek elektronicznych, trzy czytniki kodów elektronicznych, pięć zestawów słuchawek. Koszt ogółem zadania wyniesie 16 150,00 zł, z tego 13 650,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.
Zadanie zostanie zrealizowane w październiku 2021. Poinformujemy i pokażemy, co zakupiliśmy!

IK_logo 2017                    mkdnis logo_finał