345449189_271226498643065_8640960561258989940_nBiblioteka w Grucie, która od zeszłego roku pełni funkcję Biblioteki powiatowej dla Powiatu Grudziądzkiego, była organizatorem I Forum Bibliotecznego Bibliotek Powiatu Grudziądzkiego.
Odbyło się ono w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rogóźnie.
W Forum wzięło udział niemal 30 osób, w tym:
– przedstawiciele Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu – pani Dorota Burakiewicz i pan Łukasz Starczewski,
-przedstawiciele władz Starostwa Powiatowego z Grudziądza – pani Hanna Lotarska i pan Marcin Dziadzio,
-pan Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof Polesiak,
– dyrektorzy i bibliotekarze wszystkich siedmiu bibliotek powiatu grudziądzkiego, czyli: Gruty, Grudziądza, Łasina, Małego Rudnika, Rogóźna, Radzynia i Świecia n/Osą,
– zaproszeni dyrektorzy i bibliotekarze z zaprzyjaźnionych bibliotek z sieci ponadpowiatowej, czyli: Jabłonowa, Szczuki i Zbiczna.
W ramach forum odbyła się prelekcja Łukasza Starczewskiego pt. “Zaklęcia, zioła i modlitwy, czyli na wszystko jest sposób. Medycyna i czary” oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Jakuba Michalskiego z Warszawy.
Ponadto każda Biblioteka przygotowała króciutki film obrazujący jej działalność. Montaż całości filmików wykonała Biblioteka w Radzyniu ♥ w sumie powstała 10 minutowa migawka prezentująca bogaty dorobek wszystkich bibliotek z powiatu.
Ogromne dziękuję ślę w kierunku Biblioteki i władz Rogóźna, którzy przyjęli nas nader uroczyście w progach swojej pięknej świetlicy ♥
Dziękuję bardzo wszystkim Bibliotekarkom, które zjawiły się na forum- w ten sposób uczciliśmy Dzień Bibliotekarza i Święto Bibliotek, ale też pokazaliśmy, jak silnym, zgranym i kreatywnym zespołem jesteśmy !
Bibliotekarz to brzmi dumnie 🙂 ♥
A za rok będzie na pewno II Forum. To już postanowione 🙂