345449189_271226498643065_8640960561258989940_nBiblioteka w Grucie, kt贸ra od zesz艂ego roku pe艂ni funkcj臋 Biblioteki powiatowej dla Powiatu Grudzi膮dzkiego, by艂a organizatorem I Forum Bibliotecznego Bibliotek Powiatu Grudzi膮dzkiego.
Odby艂o si臋 ono w sali Gminnego O艣rodka Kultury w Rog贸藕nie.
W Forum wzi臋艂o udzia艂 niemal 30 os贸b, w tym:
– przedstawiciele Ksi膮偶nicy Kopernika艅skiej w Toruniu – pani Dorota Burakiewicz i pan 艁ukasz Starczewski,
-przedstawiciele w艂adz Starostwa Powiatowego z Grudzi膮dza – pani Hanna Lotarska i pan Marcin Dziadzio,
-pan W贸jt Gminy Rog贸藕no Krzysztof Polesiak,
– dyrektorzy i bibliotekarze wszystkich siedmiu bibliotek powiatu grudzi膮dzkiego, czyli: Gruty, Grudzi膮dza, 艁asina, Ma艂ego Rudnika, Rog贸藕na, Radzynia i 艢wiecia n/Os膮,
– zaproszeni dyrektorzy i bibliotekarze z zaprzyja藕nionych bibliotek z sieci ponadpowiatowej, czyli: Jab艂onowa, Szczuki i Zbiczna.
W ramach forum odby艂a si臋 prelekcja 艁ukasza Starczewskiego pt. “Zakl臋cia, zio艂a i modlitwy, czyli na wszystko jest spos贸b. Medycyna i czary” oraz koncert poezji 艣piewanej w wykonaniu Jakuba Michalskiego z Warszawy.
Ponadto ka偶da Biblioteka przygotowa艂a kr贸ciutki film obrazuj膮cy jej dzia艂alno艣膰. Monta偶 ca艂o艣ci filmik贸w wykona艂a Biblioteka w Radzyniu 鈾 w sumie powsta艂a 10 minutowa migawka prezentuj膮ca bogaty dorobek wszystkich bibliotek z powiatu.
Ogromne dzi臋kuj臋 艣l臋 w kierunku Biblioteki i w艂adz Rog贸藕na, kt贸rzy przyj臋li nas nader uroczy艣cie w progach swojej pi臋knej 艣wietlicy 鈾
Dzi臋kuj臋 bardzo wszystkim Bibliotekarkom, kt贸re zjawi艂y si臋 na forum- w ten spos贸b uczcili艣my Dzie艅 Bibliotekarza i 艢wi臋to Bibliotek, ale te偶 pokazali艣my, jak silnym, zgranym i kreatywnym zespo艂em jeste艣my !
Bibliotekarz to brzmi dumnie 馃檪 鈾
A za rok b臋dzie na pewno II Forum. To ju偶 postanowione 馃檪