W dniach 10-14 lipca w godzinach 10.00-14.00 w Bibliotece w Okoninie, która jest Filią GBP w Grucie miały miejsce zajęcia dla dzieci i młodzieży. W zajęciach brało udział 15-18 uczestników dziennie.

W programie zapewnione były zabawy integracyjne, sportowe, quizy literackie, kreatywne zajęcia z papierem oraz posiłek. Codziennie graliśmy w gry planszowe, tym razem „oblegane” było: ubongo, double, 5 sekund, chińczyk i eurobuissnes.

Ogromnym wydarzeniem była dyskoteka, podczas której niemal wszyscy włączyli się do tańca. A tańczyliśmy m.in. makarenę, lambadę, idzie krasnoludek przez ogródek i wiele innych.

Super też przyjęte były przez uczestników dwa dni kulinarne – gofrowa środa i sałatkowy piątek. Było naprawdę pysznie! Korzystając z rzadkiej jednak słonecznej pogody graliśmy w piłkę na boisku i bawiliśmy się na placu zabaw.

Atrakcją tegorocznych zajęć był kosmetyczny zakątek, w którym pani Gosia udzielała porad, jak pięknie zadbać o paznokcie i sama też wykonywała licznym chętnym dziewczynom manicure hybrydowy.

Tegoroczne zajęcia po raz kolejny pokazały, jak świetnie można się bawić w Bibliotece.

W naszej Bibliotece będą jeszcze organizowane zajęcia przez Gminne Centrum Kultury  – 7-11 sierpnia w godzinach 12.30-15.30 na które serdecznie zapraszamy!

teks i foto. Anna Fabrykiewicz