Każda Biblioteka w naszej gminie w sierpniu organizowała tygodniowe wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Frekwencja była znakomita – około 100 dzieci w sumie w nich uczestniczyło. Plany zajęć były zróżnicowane – od zajęć manualnych (decoupage na desce, szkle i kamieniu, masa solna, magnesy na lodówkę), przez zajęcia plastyczne (rysunki do treści czytanych bajek, plakaty wakacyjne, kolorowanki i wycinanki), po zajęcia ruchowo – sportowe (bieg na czas, zabawy drużynowe z piłką, biegi w nartach po trawie, rzuty do celu, „szybkie butelki” i wiele innych).
Dużo miejsca Bibliotekarki poświęciły zajęciom recyklingu z odpadów, czyli np. dziewczynki robiły pszczółki z rolek po papierze, a chłopcy samochodziki, które potem brały udział w wyścigu; robiliśmy „łapacze” z plastikowych butelek, malowaliśmy szklane butelki, a plastikowe wykorzystaliśmy w zabawach sportowych na czas.

W Grucie dzieci uczestniczyły w dwóch przedstawieniach teatrzyku kamishibai: „Jak dobrze znasz bajki” oraz „Każdy jest komuś potrzebny”. Zainteresowanie tą formą przedstawienia było ogromne.
Finałem tegorocznych słonecznych wakacji w Bibliotekach był wyjazd do Zakurzewa do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie blisko czterdzieścioro dzieci poznało zasady segregacji śmieci i wzięło udział w zajęciach manualnych- były żółwiki i „łapacze”. Dzieci przeszły także „drogę śmieci” na pobliskim składowisku śmieci. Jednak największą frajdą były konkurencje sportowe i zabawy na ogromnym, przepięknym placu zabaw, działającym przy CEE. Piękna pogoda służyła tym zabawom.
Wakacje 2018 przeszły już niestety do historii, ale Biblioteki nadal są czynne i serdecznie zapraszamy do wszystkich naszych palcówek – Grucie, Nicwałdzie, Boguszewie i Okoninie, gdzie zawsze znajdzie się czas na fajną zabawę i oczywiście wypożyczenie książek.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE PRZEZ CAŁY ROK !!