IMG_6874Ostatni tydzień wakacji szesnaścioro dzieci z terenu Gminy Gruta postanowiło spędzić na zajęciach wakacyjnych w naszej gruckiej Bibliotece. I się nie zawiodło!
Przepisowe trzy godziny zajęć wydłużały się codziennie, aż do 6-7 godzinnego pobytu w ostatnim dniu.
Plan zajęć był różnorodny, dopasowany zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców i dla każdego wieku. Było zatem 5 chłopców i 11 dziewczynek w wieku od 6 lat do 12.
Były zabawy sportowe i manualne, była codzienna Letnia Czytelnia na leżakach w parku, a potem quiz wiedzy. Było tez plastycznie, ruchowo, integracyjnie…słowem uśmiech i dobra zabawa cały czas!
Wielka atrakcją były koraliki La Manuli i bum bum rurki, ale też fotobudka sprawiła wiele frajdy (także Rodzicom!)
Były to wyjątkowo udane zajęcia – dzieci, choć liczne, tworzyły zgrany zespół. Nie było żadnych waśni, jedni pomagali drugim. To była też dobra lekcji zasad fair play.
Drogie Dzieci, bardzo dziękujemy Wam za udział w bibliotecznych zajęciach, a Rodzicom dziękujemy za sukcesywne przywożenie dzieci i zawsze miłe słowa dla nas, Bibliotekarek ♥ To nas mocno motywowało do jeszcze lepszej pracy.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w Bibliotece w Grucie! papa