Zespół Szkół w Grucie gościł 8 grudnia  50. uczniów szkół podstawowych z naszej Gminy. Organizatorzy gminne recytatorskiego konkursu pn. „Boże Narodzenie w poezji” byli mile zaskoczeni, tak dużą liczną dzieci, które deklamowały piękne wiersze o magii świat bożonarodzeniowych.

Uczestników konkursu powitał w imieniu wójt Haliny Kowalkowskiej, sekretarz Jarosław Poznański oraz dyrektor Zespołu Szkół w Grucie Krzysztof Ficek. Panowie, życzyli młodym recytatorom powodzenia i zdobycia jak najlepszych not u oceniających.

Należy wspomnieć, że w 2014r., odbył się V Konkursu Recytatorski „Boże Narodzenie w literaturze” w Szkole Podstawowej w Boguszewie. Tegoroczny konkurs jest kontynuacją, tej pięknej tradycji. Organizatorzy w 2016r., zaprosili do udziału w konkursie  „Boże Narodzenie w poezji” uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.

Wspaniałych deklamacji, często prezentowanych przez dzieci przebrane za Mikołaje, Mikołajki wysłuchały trzy komisje. Najmłodszych uczestników konkursu – dzieci z klasy zero i pierwszej, oceniały panie: Anna Fabrykiewicz, Anna Piotrowska, Grażyna Jabłońska. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej oceniała komisja w składzie: Mariola Miąsko, Anna Wiącek, Małgorzata Kwiryng. Najstarszych uczestników konkursu, uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych oceniali: Izabela Ostrowska, Arleta Szulc i Stanisław Raginiak.

Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że tegoroczny pierwszy konkurs w zmienionej formule, był na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych naradach przyznano nagrody i dwa wyróżnienia.

Nagrodzeni uczniowie:

Klasy 0 – I

Miejsce   I – Igor Kulwicki ze SP w Słupie

Miejsce  II – Aleksandra Karwowska ze SP w Plemiętach

Miejsce III – Vanesa John  ze SP w Plemiętach

Wyróżnienia: Lena Miąsko ze SP Gruta / Dąbrówka Królewska/  oraz Edyta Stolp ze SP w Plemiętach

Klasy II – III

Miejsce   I – Zuzanna Kmiecik ze SP w Grucie

Miejsce  II – Wiktoria Maron ze SP w Grucie

Miejsce III – Filip Fedrau ze SP w Plemiętach

Klasy IV – VI

Miejsce   I – Magdalena Saucha ze SP z Nicwałdu

Miejsce  II – Krzysztof Czarnecki ze SP w Plemiętach

Miejsce III – Alina Rafalska ze SP w Boguszewie

Wszyscy recytujący  otrzymali dyplomy  za udział w konkursie a najlepsi nagrody, książki o tematyce świątecznej oraz słowniki – nagrody te ufundowała GBP im. Wiktora Kulerskiego w Grucie.

Pani Katarzyna Rafalska przygotowała dla uczestników słodki poczęstunek.

Organizatorzy dziękują dzieciom za tak liczny udział w tegorocznym konkursie oraz wspaniałe deklamacje.

Boże Narodzenie w poezji 2-20161208_103011 4-20161208_103352 5-20161208_103700

 

 

 

 

 

dsc_0062-13-20161208_103335

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst CC / Fot. CC, SR