Biblioteka w Grucie pozyskała dotację od Sołectwa Gruta na organizację dwóch przedstawień teatralnych dla najmłodszych – bardzo dziękuję Pani Sołtys Gruty
Pierwsze przedstawienie obejrzały dzieci w Szkole Podstawowej w Grucie, a to z tego względu,iż to właśnie w Grucie działa prężny dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki MOLIKI . Obejrzeliśmy tutaj “Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Był to spektakl o tym, jak wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek. Dzieci były autentycznie zaaferowane przedstawieniem, a Aktorki wciągały widzów do wspólnych gier i zabaw.
Drugie przedstawienie odbyło się w Szkole Podstawowej w Słupie i miało tytuł: “Uczą króla dzieci segregacji śmieci”. Jak można się domyśleć miało motyw ekologiczny, a występujące postaci w bardzo ciekawy i inspirujący sposób uczyły jak należy dbać o środowisko i że nigdy, ale to NIGDY nie wyrzucać śmieci na ulicę czy trawę!!
Przedstawienia były odegrane bardzo fajnie, podobały się dzieciom i nauczycielom. Mam nadzieję, że takich form teatralnych uda się zrealizować więcej w naszej Gminie