Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych na Okrągło wspólnie z druhnami i druhami z OSP z Gruty przy wsparciu sponsorów zorganizowało wspaniały bal karnawałowy dla dzieci. Najmłodszych gości odwiedził Mikołaj z prezentami. Panie ze stowarzyszenia przygotowały sporo niespodzianek oraz ciekawych konkursów dla najmłodszych i dorosłych uczestników zabawy.

Dziękujemy organizatorom sobotniej zabawy za możliwość zaprezentowania Państwu nowej ważnej dla młodych czytelników, bardzo rozbudowanej formy współpracy z nimi. Od początku bieżącego roku szkolnego pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Kulerskiego w Grucie spotyka się raz w miesiącu z najmłodszymi uczniami w Szkołach Podstawowych i w przedszkolu. Anna Fabrykiewicz prowadzi zajęcia z zastosowaniem różnych form bajkoterapii. W sobotnie popołudnie w Grucie dzieci chętnie i czynnie uczestniczyły w zajęciach opartych na bajce o Czerwonym Kapturku. W czasie wspólnej zabawy, prowadząca zajęcia utrwalała u dzieci prawidłowe, bezpieczne dla najmłodszych zachowania w przypadku próby nawiązania z nimi, rozmowy przez obce dla nich osoby.

W trakcie cyklicznych zajęć bibliotekarka bazując na znanych dzieciom opowiadaniach, bajkach pomaga im w zrozumieniu trudnych dla nich tematów związanych np.: z wizytą u dentysty, agresją. Jednocześnie zachęcamy Państwa do czytania dzieciom, wspaniałych bajek, opowiadań które zawierają odpowiedzi na wiele trudnych pytań, stawianych przez najmłodszych.

Każdy z uczestników sobotniego spotkania mógł również sprawdzić swoje siły w grach planszowych i zręcznościowych w kąciku bibliotecznym.

Dziękujemy za wspaniałe sobotnie popołudnie, aktywnie spędzone z najmłodszymi czytelnikami i ich rodzicami, opiekunami.

Zainteresowanym polecamy:  http://poradnikbibliotekarza.pl/new/pliki/dodatek_bajkoterapia_net.pdf

Do zobaczenia w bibliotekach.

Tekst i foto. Celestyna Cichocka