Nowa, niezwykle ciekawa usługa biblioteczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Grucie podpisała umowę z Ośrodkiem Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu,      dotyczącą otwarcia punktu bibliotecznego z materiałami  z  Ośrodka  w Filii Bibliotecznej w Okoninie. Osobą koordynującą te działania będzie bibliotekarka Anna Fabrykiewicz.

Czytelnicy będą mogli składać zamówienia na fachową literaturę dotyczącą różnych chorób i niepełnosprawności, zarówno popularno- naukową, jak i beletrystyczną. Ponadto będzie można zamówić, a potem wypożyczyć książę drukowaną– w tym dużą czcionką (dla osób słabiej widzących, seniorów),  ale też książki mówione na kasetach/płytach i kartach pamięci osobom z wadami wzroku. Oferujemy muzykę, zabawki i gry edukacyjne, literaturę fachową z pedagogiki specjalnej, psychologii, socjologii, rehabilitacji, biblioterapii, konkretnych chorób i niepełnosprawności i wiele, wiele innych. Materiały te będą  następnie przywożone z Torunia i dostępne w Bibliotece w Okoninie przez kwartał. Po tym okresie będzie następowała wymiana materiałów na nowe, zgodnie z potrzebami czytelników.

Materiały z Ośrodka w Toruniu to wysoko specjalistyczna literatura, w większości niedostępna w naszych placówkach, zatem niezmiernie gorąco zachęcamy do korzystania z tej niebywałej okazji, szczególnie, iż usługa ta jest BEZPŁATNA.

Zamówienia na dany temat, bądź na konkretny rodzaj materiałów można składać już teraz :

– telefonicznie 56 46 84 851 – Biblioteka Okonin, lub 56 46 83848 – Biblioteka Gruta

– osobiście wg godzin otwarcia podanych na stronie w każdej placówce bibliotecznej

– mailowo : annfab@wp.pl

Pierwsza transza dostępnej literatury będzie już  22 czerwca!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania i korzystania z tej, jak i innych, ofert bibliotecznych.

Tekst AF