Noc w Bibliotece 2-3 czerwca anno domini 2017 przeszła do historii 🙂 niesamowita Noc, pełna wrażeń, emocji, przeżyć – pełna wspaniałych Uczestników 🙂

15 młodych ludzi przybyło przed 22.00 i bez problemu dotrwało do 6.00. Co robili? Książkę można by napisać – grali w gry, “filrtowali” z Leśmianem, rywalizowali zdrowo na sportowo w bibliotece i na boisku – dziewczyny kontra chłopaki – przeciągali liny, podawali piłki na czas, wrzucali do celu. Grali na szybkość w podawaniu imion po odkryciu koca, czy łapaniu piłki…O północy było ognisko, ale…największą atrakcją ogniska była wizyta, UWAGA, rycerza Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – Wiesława Podsiadłego, który opowiedział historię Krzyżaków na naszych ziemiach i co ciekawsze legendy. Chłopaki mieli niepowtarzalną okazję przymierzyć się do broni Krzyżaka.

Potem był świetny film “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” udostępniony przez organizatora Nocy Krajowej oraz flash mob- wspólne odczytanie “Lokomotywy” bo przecież hasło tegorocznej Nocy to “CZYTANIE PORUSZA” .

U nas było literacko, książkowo i sportowo…BYŁO SUPER

A nad ranem podziwialiśmy przepiękny wschód słońca – oszołamiający widok 🙂

Dziękuję Wam Kochani Młodzi Czytelnicy za tę wspaniałą NOC 🙂 Byliście super !

Anna Fabrykiewicz