W piątkowy wieczór 8 czerwca Biblioteki w Boguszewie i Nicwałdzie, będące filiami Publicznej Biblioteki Gminnej w Grucie otworzyły snoc bibliotek_1woje podwoje dla uczestników organizowanych u nich po raz pierwszy Nocy Bibliotek.
Ta ogólnopolska akcja już od czterech lat pokazuje, iż Biblioteka to miejsce otwarte, przyjazne i niesamowicie kreatywne. To miejsce, które nawet nocą chętnie wita swoich gości.
Zatem w naszych Bibliotekach były organizowane różnorakie gry i zabawy: planszowe, towarzyskie, sportowe i ruchowe. Uczestnicy obejrzeli film familijny na licencji organizatora pt. “Tarapaty”, a potem uczestniczyli w ogniskach, podczas których piekli kiełbaski, śpiewali harcerskie piosenki i słuchali opowieści zaproszonych gości “Jak to drzewiej bywało – nasze drogi do niepodległości”.
Nie mogło też zabraknąć czytania książek i zwiedzania Biblioteki.
To było niesamowite wydarzenie, które dzieciom i młodzieży bardzo się podobało. Myślę, że za rok na pewno weźmiemy udział w kolejnej Nocy Bibliotek anno domini 2019.
Noce organizowane były we współpracy Bibliotek publicznych i Bibliotek szkolnych z tych miejscowości. Dziękujemy szkołom za owocną współpracę.
                                                                                                                                            Anna Fabrykiewicz