NDSC_0088asza Biblioteka i Szkolna Biblioteka Szkoły Podstawowej w Grucie od początku, czyli od 2012 roku, razem realizują Narodowe Czytanie.
Za każdym razem staramy się wprowadzać nowe akcenty. Teraz także było nowatorsko – otóż zrobiliśmy inscenizację jednej w wytypowanych nowel – “Mój ojciec wstępuje do strażaków” z powieści “Sanatorium pod Klepsydrą” Bruna Schulza.
Obsada była nader szlachetna:
– ojciec Jakub – kapitan strażaków – Przemysław Szczepanowski – zastępca wójta Gminy Gruta;
– jego żona – Katarzyna Rafalska – bibliotekarka z Biblioteki Szkolnej SP Gruta;
-jego syn – Józef, a zarazem narrator opowieści – Krzysztof Ficek – dyrektor SP Gruta;
– służąca Adela – Ania Fabrykiewicz z Biblioteki Publicznej w Grucie;
– starszy subiekt Teodor – Aleksander Zadykowicz – nauczyciel z SP Gruta oraz radny powiatu grudziądzkiego;
– Strażacy z OSP Gruta: Piotr Tracki, Zbigniew Makowski, Kacper Hoffner oraz Szymon Czmoch, którzy grali role…strażaków!
Nasza inscenizacja chyba się spodobała, bo zebraliśmy gromkie brawa!!
Bardzo dziękujemy wszystkim naszym aktorom za chęć, zapał i determinację (mieliśmy kilka prób!)
Szczególnie mocno dziękujemy Strażakom za uatrakcyjnienie wydarzenia – przyjechali w odpowiednich strojach, wozem strażackim na sygnale, a to zawsze budzi zainteresowanie.
Serdeczne dzięki dla pani Sołtys Gruty za pomoc w zorganizowaniu stroju dla Pana Przemka. Strój strażacki mu służył, bo wyglądał w nim bardzo dobrze. Ukłony także dla Karoliny z GCK i Mariusza z SP za oprawę foto i video.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, ale niedługo będzie niespodzianka: FILMIK !!
I oczywiście zapraszamy za rok na kolejną odsłonę Narodowego Czytania!!!

« z 2 »