unnamedPiątkowe przedpołudnie 4. września, godzina 10.10, sala gimnastyczna w gruckiej szkole – to tu odbyło się przygotowane przez grucką Bibliotekę Publiczną NARODOWE CZYTANIE “Balladyny”.

Nader zacne grono lektorów w składzie:

– Pani Sabina Kamińska – rola Balladyny;

– Pani Wiesława Szlas – rola Wdowy;

– Pani Joanna Okońska – rola Aliny;

– Pan Henryk Zalewski – rola Skierki;

– Pan Krzysztof Ficek – rola Kirkora,

odtworzyło akt I, scenę III, w której Kirkor poznaje i zakochuje się ze wzajemnością w dwóch siostrach równocześnie.

W pięknej scenerii i przy pięknym czytaniu zrealizowaliśmy dziewiątą odsłonę Narodowego Czytania, które w tym roku odbyło się w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i poza granicami.

Dziękując Szkole Podstawowej w Grucie za kolejne, wspólne z naszą Biblioteką, zrealizowanie akcji, zapraszamy wszystkich za rok, na jubileuszową 10. odsłonę NARODOWEGO CZYTANIA, podczas której będziemy czytać „Moralność pani Dulskiej”.