imagesJutro, tj. 8 czerwca, w Bibliotekach w Boguszewie i Nicwałdzie (Filie GBP Gruta) we współpracy z Bibliotekami szkolnymi z tych miejscowości, będą miały miejsce dwa wydarzenia:

1. o godzinie 10.00 akcja ogólnopolska JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM – o danej godzinie wszyscy uczniowie ze szkół w Boguszewie i Nicwałdzie wychodzą na boisko i …czytają dowolne książki. W ten sposób bijemy rekord krajowy, który w zeszłym roku wyniósł prawie 460 tysięcy uczestników!! W tym roku liczymy na więcej 🙂                    Na końcu wszyscy czytelnicy utworzą “żywą flagę”, upamiętniając w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości.
  2. o godzinie 18.00 rozpoczynamy NOC BIBLIOTEK – także ogólnopolską akcję, podczas której zapisani uczestnicy będą brać udział w szeregu niesamowitych atrakcji! Noc zakończy się o północy ogniskiem i opowieściami pasjonatów historii o tym, jak to “drzewiej bywało…..drogi do niepodległości w naszym regionie” .jaknieczytam Anna Fabrykiewicz