IMG_5645W środę 29 maja, o godz. 10.00 odbył się finał kolejnej edycji lubianego konkursu. Lubianego, gdyż co rok zwiększa się znacznie liczba nadsyłanych prac: w 2017 roku było ich 71 (wcześniej 60 i 50), w tym roku było ich aż 84! Konkurs organizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. Kulerskiego w Grucie oraz Szkołę Podstawową im. kpt.pl. F. Laskowskiego-Bibliotekę Szkolną w Grucie, pod patronatem Wójta Gminy Gruta.
Jak przyznała przewodnicząca jury we wszystkich czterech edycjach konkursu- Elżbieta Fabińska- poziom prac znacząco wzrasta, przez co wyłonienie laureatów staje się coraz trudniejszym zadaniem. Ale to tylko dobrze świadczy o uczestnikach!
Dzisiejszy finał uświetniły dwa zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Grucie, przygotowane przez panią Marzenę Samborską: z klasy IV BABUSZKI oraz z klasy VIIIb JUMP STYL GRUTA. Ich występy zebrały gorące oklaski 😍Dziękujemy pani Marzenie i wspaniałym Wykonawcom 😍

Laureatami tegorocznej edycji zostali:
kategoria 1 : przedszkole i klasy 0 – wpłynęło 12 prac
1. Kornelia Kurzyńska -Przedszkole w Mełnie
2. Alicja Kruczek – Przedszkole w Mełnie
3. Julia Nasieniewska  – SP Gruta klasa 0
oraz przyznano 4 wyróżnienia: Igor Maciejewski (Sp Gruta), Julia Suszek, Zofia Kosiorowska i Dominik Orgacki (wszyscy z SP Nicwałd).

kategoria 2: klasy I-III – wpłynęło 27 prac
1. Agata Pieniek – SP Gruta
2. Mikołaj Kowalczyk – SP Gruta
3. Julia Kruca – SP Gruta
oraz przyznano 5 wyróżnień: Brajan Piotrowski (SP Boguszewo), Zuzanna Kosiorowska (SP Nicwałd), Zofia Pylak, Ewa Długosz i Maria Cieszyńska (wszyscy z SP Gruta).

kategoria 3: klasy IV- VII – wpłynęło 13 prac
1. Kacper Nadworny – SP Boguszewo
2. Jakub Nasieniewski – SP Gruta
3. Alina Rafalska- SP Boguszewo
oraz przyznano 4 wyróżnienia: Szymon Urban i Maria Chyła (SP Boguszewo), Zofia Osuch i Mateusz Krzysztofik (SP Gruta).

kategoria 4: klasy VIII i gimnazjum – wpłynęły 3 prace
1. Paulina Jaranowska
2. Paulina Gogolin
3. Julita Waszewska

kategoria 5: klasy ponadgimnazjalne – brak zgłoszeń

kategoria 6: dorośli – wpłynęło 21 prac
1. Andrzej Pawlik – WTZ Gruta
2. Marcin Szperling – WTZ Gruta
3. Franciszek Sławiński – WTZ Gruta
oraz przyznano 11 wyróżnień: Barbara Rochnowska (ŚDS Dąbrówka), Zbigniew Duma, Rajmund Treichel, Mateusz Klarkowski, Anna Parys, Krzysztof Zaworski, Karolina Kurnik, Dawid Szyszkowski, Gabriela Keller, Łukasz Szeliga i Joanna Kędzior (wszyscy z WTZ Gruta)

kategoria 7: prace wykonane inną techniką – wpłynęło 8 prac
1. Kazimierz Drożela – ŚDS Dąbrówka
2. Teresa Pokora – ŚDS Dąbrówka
3. Jacek Szałecki – WTZ Gruta
oraz przyznano 5 wyróżnień: Urszula Maliszewska i Janina Dembek (ŚDS Dąbrówka), Julia Steciuk (SP Boguszewo), Marcin Drzystek (SP Gruta) i Zuzanna Lange (SP Nicwałd)

Nagrody w konkursie ufundowała Biblioteka w Grucie. Pozostali Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział oraz zakładki do książek. BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim Uczestnikom i oczywiście zapraszamy za rok na jubileuszową piątą edycję!