Nasza Biblioteka po raz ósmy będzie organizatorem EDD w naszej Gminie- będą one miały formę wirtualną.
A oto szczegóły:
Temat ogólnopolski EDD : “Nasza droga”
Tytuł naszego gruckiego projektu: “Bóg, honor i Ojczyzna – wirtualny spacer po kościołach w Gminie Gruta”
Forma: cztery filmiki, w których prezentujemy, historię, zabytki, ciekawostki, anegdotki o każdym z kościołów w Grucie, Słupie, Dąbrówce i Okoninie.
Realizatorzy:
Tomasz Piwowarski – nauczyciel historii i zaangażowany pasjonat historii naszych terenów. Sprawował nadzór merytoryczny nad treścią historyczną i merytoryczną.
Bartek Kurnik – licealista mieszkający w Mełnie. Nasz nieodzowny operator kamery i Osoba, która wszystko pięknie zgrała, skomponowała i “ubrała” w szaty filmiku i prezentacji.
Anna Fabrykiewicz – dyrektor Biblioteki, pomysłodawca akcji i autor projektu. Koordynator działań.
Księża z Parafii: Okonin – ksiądz Marek Wysiecki, Dąbrówka- ksiądz Jacek Wróblewski, Słup – ksiądz Marek Bogacki i Gruta – księża Henryk Szczodrowski i Tomasz Jankowski, którzy otworzyli kościelne podwoje, brali udział w nagraniach, udostępniali archiwa i kroniki.
OGROMNIE I Z CAŁEGO SERCA WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ !!!♥♥♥
W przyszłym tygodniu zaczniemy wyświetlanie filmików -prezentacji. Każdego dnia jeden filmik!!! Filmiki będą dostępne na fb i stronie Biblioteki oraz na fb i stronie Gminy Gruta.
Gwarantuję spore emocje, garść wiedzy, oglądanie zabytków i poznawanie tajemnic….
Screensho plakat EDD