W sobotę 19 października wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej i Akademią Spryciarza reprezentowaliśmy naszą Gminę na organizowanym na dużą skalę na grudziądzkim rynku Dniu Dawcy Szpiku.
WTZ przygotował wystawę swoich prac, która, co było do przewidzenia, cieszyła się wielkim zainteresowaniem oraz malowanie figurek gipsowych. Akademię Spryciarza reprezentowały znane już w naszej Gminie postaci Kaczora Donalda i Myszki Mini (każdy chciał mieć z nimi zdjęcie, albo chociaż “piątkę” przybić), natomiast Biblioteka przygotowała stoisko z grami planszowymi i towarzyskimi (szczególnie upodobali sobie młodzi ludzie Double i 5 sekund!), a także sporo quizów i zagadek. Oczywiście z nagrodami
Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji : pokaz wozu strażackiego, psów policyjnych, motorów z GKM, mini mecz z zawodnikami GKS, kreatywne stoisko Biblioteki Miejskiej z Radzynia Chełmińskiego, pokaz zumby, liczne śpiewy, koncerty i grania….na pewno nie pamiętam wszystkiego, a było tego przez te kilka godzin mnóstwo!!
Najważniejsza sprawą było jednak przekonać ludzi do idei rejestracji w banku szpiku – to nic nie kosztuje, to nic nie boli, a może właśnie Twój bliźniak genetyczny potrzebuje Twojej i TYLKO Twojej pomocy.
Świetna akcja, świetna idea i myślę, że my, reprezentując naszą Gminę, świetnie się spisaliśmy.