Książki z wygranego konkursu

W piątek 23 lutego do biblioteki w Okoninie – Filia GBP Gruta,  dotarły książki z wygranego projektu – konkursu ogólnopolskiego „Dwa Bratanki – konkurs na recenzję książki węgierskiej”.  Konkurs był skierowany do Dyskusyjnych Klubów Książki. Nasz DKK podjął rękawicę i stworzył recenzję filmową książki Alberta Wass’a „Czarownica z Funtinel”. I dzięki temu znaleźliśmy się w gronie dziesięciu  laureatów na całą Polskę.

Dzięki zaangażowaniu członków Klubu księgozbiór w Okoninie wzbogacił się o trzydzieści książek z literatury węgierskiej, m.in. laureata nagrody Nobla z 2002 roku,  Imre Kertesza, a także:  Spiro, Molnara, Bodor, Marai, Gardos i wielu innych.  Są wśród nich także książki dla dzieci, jak: „Cudowny jeleń – baśnie węgierskie”, „Bartok i drewniany książę” czy „Narodziny księżniczki”- piękna historia o tym, że kiedy rodzi się dziewczynka, niebiańskie księżniczki przybywają, aby obdarzyć ją skarbami.

Książki można obejrzeć w Bibliotece w Okoninie, a niedługo będą  gotowe do wypożyczenia.  Już teraz serdecznie zapraszam do zapoznania się z tymi przepięknymi książkami, a członkom Klubu serdecznie dziękuję i gratuluję wygranej. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia wygrana naszych ambitnych Klubowiczów.

tekst i fot. Anna Fabrykiewicz

Gminna Biblioteka Publiczna w Grucie
Filia w Okoninie
Okonin 100