W piątek 6 kwietnia do Biblioteki w Okoninie, która jest Filią GBP w Grucie,  przybyła nie lada wycieczka – dwanaścioro Maluszków ze Żłobka w Nicwałdzie  wraz z Opiekunkami, aby świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2.04.)

Dzieci zwiedzały Bibliotekę, tworząc pociąg – przez „okna” pociągu zobaczyły stacje: Komputery, Małe Książki, Duże Książki, Tablety, Kącik dla Dzieci i Biurko Bibliotekarki J Maluszki szybko się zaaklimatyzowały i niebawem samodzielnie zwiedzały Bibliotekę.

Potem dostały swoje karty z książkami, które opieczętowały i pokolorowały. Zobaczyły najgrubszą i największą książkę oraz różne przedmioty, które inne dzieci zrobiły na zajęciach.

To była bardzo ciekawa i frapująca wycieczka dla Bąbelków – ich radosne buzie potwierdzały to dobitnie 🙂

Współpraca Filii Okonin ze Żłobkiem Nicwałd trwa już dwa lata – Bibliotekarka dwa razy w miesiącu jeździ tam na zajęcia czytelnicze z elementami bajkoterapii. Dzieci poznały już kilkanaście bajek w formie teatrzyku kamishibai, książeczki multisensoryczne, były zajęcia ze somatognozji i lateralizacji, inscenizacja wierszyków Brzechwy i Tuwima, etc. Maluszki, z natury bardzo żywe i energiczne, podczas zajęć bardzo się wyciszają i aktywnie biorą udział w zajęciach. Wyraźnie lubią te spotkania  🙂   A szczególną atencją darzą pacynki, które zawsze przywozi Bibliotekarka – Tosię i Frania.

Tekst Anna Fabrykiewicz / fot. Opiekunki dzieci