indeks
8 października w Filii Bibliotecznej w Okoninie odbyła się VI ogólnopolska akcja ,,Noc Bibliotek” pod hasłem ,,Klimat na czytanie” organizowana przez Fundację CEO. Uczestniczyło w niej 12 dzieci w przedziale wiekowym 6 – 14 lat. Na początek dzieci, aby ,,upuścić” trochę energii, bawiły się i grały w piłkę na boisku przy bibliotece. Później wspólnie obejrzeliśmy film udostępniony nam przez CEO pod tytułem ,,Jakub, Mimi i gadające psy”. Po projekcji rozmawialiśmy na temat różnic życia na wsi i w mieście oraz dlaczego tak ważna jest ochrona naszego środowiska. Młodsze dzieci rysowały swoje wymarzone domy, które później zabrały do domów, aby pokazać je swoim bliskim. Przeczytaliśmy też fragmenty książki Katarzyny Ryrych ,,Siedem sowich piór”, która uzmysławia nam, że warto mieć marzenia i w nie wierzyć. A także, że z dziećmi należy rozmawiać o trudnych sprawach.
Na koniec były gry i zabawy pomiędzy bibliotecznymi regałami. Dzieci dostały także poczęstunek, który sponsorowało Sołectwo wsi Okonin, za który w imieniu uczestników serdecznie dziękuję. Uczestnicy zadeklarowali się do udziału w następnej Nocce w przyszłym roku. Bibliotekarka Jola dziękuje wszystkim za udział i miłą atmosferę: jesteście kochani ❤️😘❤️
Ps. Fotorelacja na profilu facebookowym Biblioteki w Grucie – zapraszamy do oglądania!