„Nie rzeczywistość  sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy daje rzeczom kształty i kolory”.

 (H. Sienkiewicz)

W 2016 roku, przy dużym, wsparciu Samorządu Gminnego, udało nam się zrealizować wiele zadań promujących czytelnictwo. Staramy się wyjść naprzeciw dużym oczekiwaniom współczesnego czytelnika. Realizując wspólnie z Radami Sołeckimi nasze małe projekty, udowodniłyśmy po raz kolejny, że książki dobrze czyta się w pomieszczeniu biblioteki oraz w plenerze. Zapraszając do dalszego wspierania naszej działalności przez mieszkańców Gminy, podziękowałyśmy Radom Sołeckim z Gruty, Nicwałdu i Okonina za pomoc w zorganizowaniu zajęć dla najmłodszych czytelników oraz pomoc w bieżących remontach pomieszczeń bibliotecznych w Nicwałdzie i Okoninie.

Zgodnie z zacytowanymi słowami Henryka Sienkiewicza, podziękowałyśmy za współpracę, obrazkami wykonanymi przez najmłodszych czytelników z Okonina i Gruty.

Tekst CC/Foto BP, AK, AF

 

Ps.  Mamy do Państwa prośbę. Jeżeli w czasie przedświątecznych porządków, będą chcieli Państwo wyrzucić niepotrzebne panele podłogowe lub podobne materiały drewniane, ceramiczne z których można wyczarować dzieła sztuki, proszę o kontakt z bibliotekarkami. Zapewniam Państwa, że z każdego, z tego typu przedmiotu dzieci stworzą piękne, niepowtarzalne dzieła – np.: takie jak na zamieszczonych zdjęciach.