We wtorek 20 grudnia tuż przed godziną 17-tą do Filii Gminnej  Biblioteki Publicznej im. Wiktora Kulerskiego w Okoninie zawitał sam Święty Mikołaj. Czekało na niego ponad 40 dzieci, a z nimi ponad 20 rodziców lub opiekunów. Mikołaj swoje przyjście rozpoczął od zaśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy” do której chętnie się wszyscy włączyli. Szczególnie, że muzycznie nastroiła nas do tego Oliwia Walter, która umiliła czas oczekiwania na Mikołaja grą na gitarze. Oliwia dopiero od niedawna uczy się tej sztuki, ale za swój mały recital kolęd otrzymała zasłużone  gromkie brawa!

Mikołaj dając każdemu paczkę z prezentami wypytywał się dzieci, czy są grzeczne, jak się uczą, odpowiedzi były różne… Niemniej jednak Mikołaj chwalił dzieci za przygotowane laurki, za recytowane wiersze. Był również tego wieczoru czas dla rodzinnych fotografów, którzy uwieczniali swoje pociechy na zdjęciu z Mikołajem. Grudniowy gość po obdarowaniu dzieci, zaśpiewał jeszcze z nami wspólną kolejną kolędę i udał się w dalszą drogę.

Serdeczne podziękowania składamy Sołectwu wsi Okonin, które tradycyjnie, od wielu lat sponsoruje spotkanie z Mikołajem. Bardzo, bardzo dziękujemy!!

wspolne-zdjecie

Tekst AF/zdjęcie uczestnicy spotkania