Pisarz nadaje metaforze ciało, lecz czytelnik duszę.

(Georg Christoph Lichtenberg – niemiecki satyryk, aforysta i krytyk sztuki)

Współczesna biblioteka, to już nie tylko budynek, to instytucja, która czynnie uczestniczy w życiu ludzi. Gmina Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie, już rok, raz w miesiącu gości w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrówce Królewskiej.

Obecnie zgodnie z posiadanymi kompetencjami zawodowymi, Anna Fabrykiewicz i Celestyna Cichocka prowadzą mobilną bibliotekę w ŚDS. Czytelnicy z ŚDS również chętnie korzystaj z możliwości telefonicznego zamawiania książek, które dostarczamy do wyznaczonego przez nich miejsca.

Z wielką przyjemnością przedstawiłam 18 stycznia informacje przygotowane przez Annę Fabrykiewicz, która prowadzi statystykę czytelników ŚDS. Dziesięciu aktywnych czytelników przeczytało 240 książek. Najlepszą czytelniczkę, panią Teresę Supińską nagrodziłyśmy książką o Helenie Rubinstein.

Tekst Celestyna/ zdjęcia Agnieszka