Bajkoterpia w Przedszkolu w Mełnie

W czwartek 13 października w Przedszkolu w Mełnie odbyły się dwa zajęcia bajkoterapeutyczne – osobno dla Muchomorków i Smerfów. Tematem przewodnim pierwszych powakacyjnych zajęć były relacje w grupie, ukierunkowanie na myślenie, iż współpraca i dobre nastawienie między sobą jest budujące, natomiast agresja,  złość i kłótnia utrudnia wzajemne kontakty.

Dzieci wysłuchały wyciszającej bajki relaksacyjnej, a następnie bajki psychoedukacyjnej „Mrowisko”. Następnie na podstawie tekstu bibliotekarka z placówki w Okoninie Anna Fabrykiewicz dokonała z dziećmi tzw. „przepracowania” tematu – były dyskusje i zajęcia ruchowe, był wzajemnie robiony masaż oraz zadania z balonikami.

Dzieci symbolicznie –przez hula  hop- przeszły do magicznej krainy Bajkoterapii, w której łatwiej jest rozwiązywać problemy, rozmawiać o nich, pokonywać lęki i strachy.

Na koniec dzieci oceniały zajęcia i ocena wyszła rewelacyjnie – spotkania z bajkoterpią bardzo się podobały, a uśmiechnięte miny tylko to potwierdzały.

Bajkoterapia dla przedszkolaków jest cykliczna – cztery zajęcia odbyły się już w poprzednim roku, a obecnie odbywać się będę raz w miesiącu. Kolejnymi tematami będzie m.in. nieśmiałość, niesprzątanie po sobie zabawek, strach przed dentystą, pojawienie się nowego członka rodziny.

teks Anna Fabrykiewicz / foto. pracownik PS w Mełnie bjt-melno-13-10-16-a bjt-melno-13-10-16-aa bjt-melno-13-10-16